Projekt

Multimedialne stoisko Dataton’a

Dataton zlecił MOOV produkcję stoiska i pokazu multimedialnego na targi ISE 2016 w Amsterdamie.

ISE 2016

Integrated Systems Europe to największe na świecie targi dla integratorów systemów AV. Dataton oferuje rozwiązania wielomonitorowego wyświetlania, w tym ich sztandarowy produkt: Watchout: oprogramowanie do tworzenia i wyświetlania przyciągających uwagę pokazów i prezentacji.


Stoisko

Projektując i wykonując stoisko wzięliśmy pod uwagę wiele aspektów wystawianych produktów Dataton. Poproszono nas o przedstawienie nowej wersji Watchout 6, koncentrując się na jego zdolności do łączenia systemów multimedialnych.


Pokaz

Pokaz obejmował mapping projekcji na obiekty 3D, kreatywne połączenie ekranów LED, interakcji z wykorzystaniem czujników ruchu, a także panel sterowania, który kierował multimedialnym show z wielu urządzeń mobilnych.

Mając na uwadze widzów, zaprojektowano stoisko tak, że w pierwszej chwili ich uwagę przyciągały urzekające wizualizacje. Następnie pracownicy z iPadami angażowali gości w kierowanie animacjami, dźwiękiem i oświetleniem.

Pokaz multimedialny przedstawiał naturalne elementy środowiska i krajobrazu w 4 różnych porach roku. Wszystkie elementy scenografii jak niedźwiedź i góry zostały zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie dla celów tej wystawy.

Dzięki animacjom 3D, wyświetlanym na rzeczywistych obiektach przy użyciu narzędzi mapowania, pokaz był naprawdę trójwymiarowy i stworzył iluzję ruchu oraz zmieniającego się otoczenia. Dodatkowo stworzyliśmy kilka geometrycznych animacji a wyświetlanie ich przy pomocy techniki mappingu dało złudzenie zmieniających się kształtów bloków i wielokątów.

Dla zainteresowanych szczegółami tworzenia prezentacji, stworzyliśmy stację demo z miniaturowym show. W ten sposób zespół Dataton mógł zaprezentować podstawy Watchout 6 i jego innowacyjne techniki mapowania projekcji. Najbardziej zaawansowanym użytkownikom zaprezentowaliśmy cały projekt – pokazując, w jaki sposób został wprowadzony do programu Watchout 6 od podstaw.

Konstrukcja stoiska był inspirowana centralą Dataton w Linköping w Szwecji i odnosi się ze swoją prostotą i użyciem naturalnych materiałów do stylu skandynawskiego podobnie jak sklejka, która dominuje w konstrukcji stoiska. Wykorzystano ją zarówno do budowy ścian i głównej lady. Montaż stoiska miał być realizowany przez zespół Datatona w celu uniknięcia zatrudnienia zewnętrznej firmy montażowej.

Stoisko zostało zaprojektowane z modułów przeznaczonych do wielokrotnego użytku. Poszczególne części stoiska stanowią niezależne elementy, które mogą być transportowane w różne części świata i mogą być użyte w różnych konfiguracjach.

Stworzyliśmy unikalny pokaz spełniający oczekiwania naszych klientów. Fakt, że stoisko było licznie odwiedzane przez cały czas trwania targów, potwierdza, że był to urzekający, zapewniający rozrywkę i pouczający pokaz dla publiczności ISE 2016.

PODZIEL SIĘ

  • Facebook
  • Twitter