Dla jednej z największych firm zajmujących się przetwarzaniem aluminium – Novelis wykonaliśmy interaktywną aplikację, która prezentowana była na stole interaktywnym. Klienci mogli zapoznać się z ofertą wystawcy w bardzo nowoczesny sposób. Grupy produktów klienta były przedstawione jako “tokeny”, których ułożenie na ekranie powodowało uruchomienie aplikacji. Obracanie tokena sterowało interaktywnym menu, dzięki czemu zwiedzający mogli zapoznać się z bardzo szeroką ofertą produktów.
Novelis to amerykańska firma przemysłowa zajmująca się produkcją płaskiego aluminium i recyklingiem aluminium. Bardzo ważnym wymogiem klienta było przedstawienie firmy w jak najbardziej “cyfrowy” sposób, tak aby zaznaczyć jej odpowiedzialność za środowisko naturalne, dbałość o ekologię i ślad węglowy. Dlatego na stoisku nie znajdowały się żadne drukowane materiały reklamowe, ale tylko informacje w postaci cyfrowej.
Zaprojektowaliśmy aplikację w ten sposób, aby zwiedzający mogli pobrać informacje bezpośrednio na swój telefon. Wystarczyło zeskanować wyświetlany kod QR, aby automatycznie telefon przekierował się na odpowiednią stronę, gdzie znajdowały się materiały informacyjne. Zastosowanie kodu QR wraz z bardzo nowoczesnym stołem interaktywnym, który może rozpoznawać przedmioty okazało się bardzo skutecznym rozwiązaniem w trakcie targów.
Światłosfera to interaktywna eksperymentalna instalacja świetlna, której premiera odbyła się w ramach Poznań Design Festival 2019. Zainspirowani twórczością Rafaela Lozano-Hemmera stworzyliśmy interaktywną instalacja w której widz może przeżyć wyjątkowy multimedialny pokaz, a jednocześnie wpływać na otaczającą go swoistą aurę świetlną.
Wiemy, że światło ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie fizyczne i mentalne. Ale czy sama nasza obecność, nastrój, zdrowie, mogą również zmieniać zachowanie światła w otaczającej nas przestrzeni? Światłosfera pozwala na odwrócenie doświadczenia – uczestnik wpływa na otaczającą go “świetlną przestrzeń” poprzez instalacje interaktywne. Przez zabawę wirtualnymi interaktywnymi cząstkami, generowanymi na dużym ekranie dotykowym, wpływa na aurę światła wypełniającą pomieszczenie. W zależności od intensywności ruchów, sposobu dotyku i zderzeń wirtualnych cząstek widz generuje niepowtarzalne personalne doświadczenie.
Światłosfera stworzona została celem zaprezentowania doświadczenia w miejscach, gdzie może mieć wpływ na szerszą publiczność, takich jak instalacje muzealne, festiwale światła, czy wystawy. W MOOV z niekłamanym entuzjazmem angażujemy się w design instalacji multimedialnych i z chęcią zaprojektujemy profesjonalne instalacje multimedialne na Twoje wydarzenie.
Pracujemy nad ewolucją Światłosfery – z nowoczesnej reaktywnej powierzchni dotykowej do instalacji, która reagowałaby nie tylko na zmysł dotyku, ale także na tętno, ogólny stan fizyczny oraz nastrój.