ADM Wirtualna Konferencja

VW konferencja wirtualna – Konferencja ADM „Accident Damage Management” odbyła się wirtualnie w 2020 roku. Zorganizowaliśmy ją w naszym studio, po raz pierwszy wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości, czyli XR (Extended Reality). W konferencji wzięło udział 400 uczestników, a wykłady prowadzone były przez 6 prelegentów z wykorzystaniem dedykowanej platformy internetowej, która umożliwiła przeprowadzenie całego wydarzenia w sieci.

Konferencja była poświęcona likwidacji szkód w pojazdach elektrycznych produkowanych w grupie VW. Jej uczestnicy to rzeczoznawcy ubezpieczeniowi oraz pracownicy centrów likwidacji szkód. Naszym zadaniem był przede wszystkim streaming konferencji ze studia, w którym zbudowaliśmy dwa green boksy. W jednym z nich ustawiliśmy samochód VW ID3, w drugim znajdowała się scenografia – scena zbudowana z ekranu diodowego i podłogi LED, na której występowali prelegenci. Wirtualną scenę stworzyliśmy z użyciem silnika 3D UNREAL4 wykorzystywanego przy tworzeniu gier komputerowych,

unreal virtualny event vw
vw id virtualna konferencja greenbox

Nasze studio i jego możliwości

Konferencja ADM została realizowana w szczycie drugiej fali pandemii, w grudniu 2020 roku, przy maksymalnych obostrzeniach sanitarnych. Było to możliwe dzięki wyposażeniu naszego studia w odpowiedni sprzęt, oświetlenie, multimedia oraz bardzo szybkie światłowodowe łącze internetowe (1GB symetrical). Nasze studio posiada dwa niezależne światłowody od dwóch różnych dostawców, co zapewnia pełne bezpieczeństwo transmisji live do internetu. Wyjątkowym, wyróżniającym nas atutem jest możliwość wprowadzenia samochodu do naszego studia bez dodatkowych podjazdów czy podnośników, a następnie umieszczenie go w green screenie, co pozwala zaprezentować go w atrakcyjny sposób z punktu widzenia rynku automotive.

Studio wyposażone jest w profesjonalne oświetlenie, sprzęt multimedialny, taki jak ekrany LED czy monitory wielkoformatowe, urządzenia do streamingu, kamery 4K oraz system pozycjonowania kamer w 3D umożliwiający tworzenie scen XR. Dzięki temu, że studio składa się z kilku niezależnych pomieszczeń, z odrębnymi wejściami, możemy przeprowadzić dowolne wydarzenie online w pełnym reżimie sanitarnym. Naszym gościom zapewniamy maksymalny komfort, oddając do ich dyspozycji wewnętrzny parking oraz oddzielny pokój na czas oczekiwania na nagranie.

konferencja ADM 2020

Wirtualna studio i scenografia

Kiedy nasze studio zostało wybrane do przeprowadzenia transmisji online konferencji AWD, spoczywało na nas wiele zadań związanych z organizacją tego wydarzenia, zwłaszcza podczas realizacji transmisji online. Najważniejsze jednak były prace nad przystosowaniem studia i wykreowaniem wirtualnej scenografii na potrzeby tego e-eventu.

W tym celu przygotowaliśmy specjalne wirtualne studio, w którym fizycznie zbudowany (z ekranu diodowego) został tylko fragment sceny dla prelegentów. Reszta scenografii pojawiła się za sprawą poszerzonej rzeczywistości XR. Uczestnicy konferencji mogli mieć dzięki temu wrażenie, że wszystko odbywa się na prawdziwej multimedialnej scenie otoczonej ekranami i wizualizacjami, podobnie jak w trakcie eventów realizowanych dotychczas w hotelach czy innych obiektach. Przenosząc konferencję do sieci, tak samo zadbaliśmy o to, żeby zapewnić uczestnikom udział w unikatowym wydarzeniu – zarówno co do treści, jak i oprawy wizualnej.

vw konferencja wirtualna praca operatoraa
VW wirtualna konferencja online
vw adm konferencja online
auto greenbox konferencja online

Po oficjalnej części konferencji odbyła się Sesja Q&A z pytaniami na żywo, uczestnicy mogli zadawać pytania prelegentom na czacie.
Dzięki wirtualnemu studio można zredukować do minimum potrzebę budowania fizycznych elementów sceny i budować je w wirtualnym świecie, co daje możliwość efektywniejszego wykorzystania nakładu pracy.

W razie potrzeby możemy wrócić do wirtualnych elementów, nie ma potrzeby budowania ich fizycznie, eliminujemy nakład pracy związany z logistyką, transportem i montażem, a zamiast tego budujemy własną scenę w cyfrowym środowisku 3D. Dzisiaj również szczególne znaczenie ma wpływ na środowisko naturalne, ograniczenie emisji CO2.

Czym zajmujemy sie w trakcie takiej eventu online:

– wykonamy projekt graficzny i wirtualną scenografię
– przygotujemy filmy szkoleniowe wykorzystywane podczas konferencji i wszystkie z tym etapem związane etapy (tj. nagrania, postprodukcję, grafika) /
– przygotujemy prezentacje  i prelegentów  do sesji pytań i odpowiedziy na żywo.
– moderatorów czat pracujących przez całe wydarzenie online
– testowanie transmisji przed wydarzeniem
– testy na scenie z prelegentami
– bezpieczeństwo na planie COVID , dystans , odzilene pokoje dla personelu, ograniczona liczba ludzi w pomieszczeniu, maski
– materiały prerecorded, wstępne nagrane prelekcje,, dla osób niemogących uczestniczyć w wydarzeniu live.

e-event.org

moov.eu

 

eventy online

grafika i animacje

showroomy

instalacje interaktywne

premiery produktów

multimedia na scenie

video produkcja

Konferencja ADM „Accident Damage Management” w 2020 roku dobyła się wirtualnie.

Do realizacji tego wydarzenia online, po raz pierwszy wykorzystaliśmy technologię wirtualnego studia.

W konferencji wzięło udział 400 uczestników, a wykłady prowadzone były przez 6 prelegentów z wykorzystaniem dedykowanej platformy internetowej, która umożliwiła przeprowadzenie całego wydarzenia w sieci.

INNE PROJEKTY ONLINE